HISTÒRIC DE PREMIATS


2020 - IX PREMI - Temàtica: Les danses rituals

Conte llegendari

1r PREMI
"La dansa de Balaguer" - David Puertas Esteve

ACCÈSSIT
"El fantasma ballador" - Joan Biscarri Gassió

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI
"La màgia del ball" - Laia Guilanyà Jané

ACCÈSSIT
"Suite dels 4 elements" - Gerard López Boada

2019 - VIII PREMI - Temàtica: els llops

Relat breu

1r PREMI
"Breu història d'en Muhammad i el llop" - Joan V. Sampedro Cortés

ACCÈSSIT
"Roig de llop" - Martí Jareño Andreu

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI (ex aequo)
"Suite dels llops" - Martí Delgado Pont

1r PREMI (ex aequo)
"Un dia al cau dels llops" - Joan Monné Bonillo

ACCÈSSIT
"Suite «Licaón»" - Ignacio Javier de Olazábal Biosca

2018 - VII PREMI - Temàtica: les fades

Relat breu

1r PREMI
Desert

2n PREMI
"La llegenda del Castell Formós" - Eva Pelegrí Margelí

3r PREMI
"Ai làs!" - Bonaventura Baró Xipell

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI
"Suite màgica per a cordes" - Gerard López Boada

2n PREMI
"Afers de Fada (quartet de corda)" - Anna Pilar Briz López

3r PREMI
"On trobar els portals màgics" - Bernat Giribet Sellart

2017 - VI PREMI - Temàtica: les bruixes o el món de la bruixeria

Relat breu

1r PREMI
"Diuen, diuen, diuen" - Roser Jurado Regué

2n PREMI
"L’àvia Cebriana" - Núria Prats Espar

3r PREMI
"El convent de les olors" - Eduard Masdeu Yélamos

2016 - V PREMI

Relat breu

1r PREMI
"La riuada dels rellotges" - Núria Giné Rocaspana

2n PREMI
"L'ànima rovellada" - Bonaventura Baró Xipell

3r PREMI
"Les llàgrimes del Segre" - Roser Blàzquez Gómez

ACCÈSSIT 1
"Coses del destí" - Sònia Muñoz Serrano

ACCÈSSIT 2
"Ai! La platgeta de Balaguer" - Maria Dolors Añón Folch

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI
"Nits de Solstici" - Anna Pilar Briz López

2n PREMI
"Les llàgrimes de Cafuné" - Marian Màrquez Ruiz de Gopegui

3r PREMI
"Intervalia" - Carles Prats Vives

2015 - IV PREMI

Narrativa breu

1r PREMI
"Llegenda del Pont de Sant Miquel" - Francesc Xavier Fortuny Núñez

2n PREMI
"Jaume II d'Urgell, el dissortat per amor" - Ana Belén Moreno Molina

3r PREMI
"La modista de Balaguer" - Roser Jurado Regué

ACCÈSSIT 1
"La tristor" - Joan Roqué Forcat

ACCÈSSIT 2
"L'armilla de Sant Jaume" - Núria Boltà Vilaró

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI
"Fanfara sobre el «Happy birthday»" - Gerard López Boada

2n PREMI
"Novel·la negra" - Vicenç Martí Piquer

3r PREMI
"L’envelat" - Anna Pilar Briz López

ACCÈSSIT 1
"Petita suite Màgica" - Anna Pilar Briz López

ACCÈSSIT 2
"Rotacions al voltant del sol" - David Esterri Carrasquer

2014 - III PREMI

Narrativa breu

1r PREMI
Desert

2n PREMI
"A Balaguer no hi ha rucs" - Roser Jurado Regué

3r PREMI
"La Brunilda i l'Ahmed" - Núria Prats Espar

ACCÈSSIT 1
"Camí de Sant Jaume" - Núria Giné Rocaspana

ACCÈSSIT 2
"El dia de mercat" - Joan Roqué Forcat

ACCÈSSIT 3
"Preparant l'escac al rei" - Oriol Solà Prat

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI (ex aequo)
"De Gerb a Balaguer" - Jordi Castellà Rovira

1r PREMI (ex aequo)
"Margot" - Amanda Fandos

2n PREMI
"Divertimentos" - Marian Màrquez Ruiz de Gopegui

3r PREMI
"Petita Suite Estudi" - Carles Prats Vives

ACCÈSSIT 1
"Diurno" - Emmanuel Pedroza Hegel

ACCÈSSIT 2
"Dansa de tardor" - Gerard López Boada

2013 - II PREMI

Narrativa breu

2n PREMI
"L'últim vespre" - Eduard Batlle Pomar

2n PREMI
"A la Reguereta" - Isidre Canela Muray

3r PREMI
"El somriure de Sant Miquel" - Roser Jurado Regué

ACCÈSSIT 1
"La tieta" - Bonaventura Baró Xipell

ACCÈSSIT 2
"El codi d'Urgell" - Jacint Faura Sauret

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI
"Foscors" - Vicenç Martí Piquer

2n PREMI
"Els quatre amics" - Alfons Carrascosa Cortés

3r PREMI
Desert

ACCÈSSIT
"Variacions sobre «La modista de Balaguer»" - David Esterri Carrasquer

2012 - I PREMI

Narrativa fantàstica breu

1r PREMI
"La bèstia negra de riu Amunt" - Montserrat Moreno Boronat

2n PREMI
"El collar de perles" - Roser Jurado Regué

ACCÈSSIT 1
"Sympathy for the devil" - Martí Casal Pelegrí

ACCÈSSIT 2
"El llegat dels minairons" - Edgar Cotes Argelich

ACCÈSSIT 3
"Els ulls de l'oceà" - Jordi París Domingo

Composició per a conjunts intrumentals infantils

1r PREMI
"La sala dels Miralls" - Oriol Gonzàlez Perelló

2n PREMI
Desert

ACCÈSSIT 1
"Passejant per una ciutat desconeguda" - Vicenç Martí Piquer

ACCÈSSIT 2
"Trosset de cel" - Maria de Lluc Coli Mulet